BLOG

Tłumaczenia dla biznesu

Jeśli rozważasz ekspansję swojej firmy na rynki zagraniczne, tłumaczenia biznesowe są koniecznością.
Dotyczą one niemal każdego obszaru funkcjonowania firmy, począwszy od tłumaczeń stron
internetowych, przez opisy produktów do sklepów internetowych, dokumenty, oferty,
ulotki, po rozmowy telefoniczne i spotkania.

zobacz więcej →

Tłumaczenie dokumentów samochodowych

Sprowadzanie samochodów z zagranicy nadal jest bardzo popularnym zjawiskiem wśród kierowców oraz handlarzy. Jeśli Ty również zamierzasz poszukiwać idealnego pojazdu za granicą, musisz znać swoje obowiązki. Dowiedz się, jakie dokumenty do rejestracji auta należy przetłumaczyć na język polski oraz jak to zrobić.

zobacz więcej →

Tłumacz ustny u notariusza

W jaki sposób następuje tłumaczenie ustne u notariusza? Czy obcokrajowiec musi skorzystać z usług tłumacza przysięgłego wyłącznie swojego języka ojczystego? Kiedy konieczna jest obecność tłumacza języka angielskiego u notariusza?

zobacz więcej →
Obrączki - ślub w urzędzie

Tłumacz przysięgły w urzędzie

Zawarcie związku małżeńskiego, w którym jedna z osób jest cudzoziemcem nieposługującym się językiem polskim, wymaga obecności tłumacza w urzędzie stanu cywilnego. Tłumacz przysięgły języka angielskiego zajmuje się także przekładem dokumentów, które należy dostarczyć do USC jeszcze przed uroczystością. Skorzystanie z usług tłumacza w urzędzie jest konieczne nie tylko podczas ślubu, ale także w przypadku procedury otrzymania oświadczenia uznania o ojcostwie.

zobacz więcej →